Наші продукти

Цікаві статті

Бджолиний хліб - перга

Перга бджолина (бджолиний хліб) - продукт переробки бджолами квіткового пилку. Принесений у вулик пилок (обніжжя) бджоли складають у пусті воскові стільники по сусідству з розплодом, заповнюючи їх на 2/3. Молоді бджоли втрамбовують обніжжя головами, а зверху заливають медом. Без доступу повітря при температурі 33-35°С і підвищеній вологості в гнізді під впливом ферментів слини і меду обніжжя піддається ферментативному бродінню з утворенням молочної кислоти, яка надалі стає його консервантом і перешкоджає розвитку бактерій і пліснявих грибів.
За своїми лікувальними властивостями та біохімічним складом значно переважає пилок. Перга містить всі незамінні амінокислоти, необхідні для організму людини, ліпіди, багато вітамінів: А, Е, С, групи Б та ін., мінералів (калій, кальцій, фосфор, магній, кремній та ін.), а також унікальний комплекс білків, вуглеводів, жирів, ферментів, фітогормонів, природних антибіотиків. Усі вони збалансовані й органічно зв`язані між собою, що й пояснює іі цілющу дію. У нас Ви можете придбати медові ліки, зокрема у нас продається бджолина перга.

Перга краще засвоюється після взаємодії зі слиною, тому її необхідно якомога довше тримати в роті, розсмоктуючи, щоб поживні речовини засвоїлись через слизову оболонку рота. Пергу краще не запивати будь-якою рідиною протягом 30 хв. після вживання, оскільки це значно зменшує ефективність цього цінного продукту і призводить до витрати перги без особливої користі для організму.

Пергу застосовують для лікування цілого спектру захворювань – анемії, серцевої недостатності, інфарктів, інсультів, гепатитів, виразок шлунку, гастритів, порушення потенції, чоловічого та жіночого безпліддя, патології вагітності, гінекологічних захворювань та ін.
Вживання перги дає надзвичайно хороший результат при лікуванні порушень сечостатевої системи. Під дією перги покращується кровопостачання нижньої частини тіла та периферичних органів, тому вона використовується для підвищення потенції, лікування чоловічого безпліддя, аденоми простати. Для підвищення потенції пергу приймають щоденно по 1 ч. ложці натщесерце, при активному сексуальному житті 2-3 рази в день. Кількість сперматозоїдів зростає при цьому в 2-3 рази, значно підвищується їх рухливість.

Пергу рекомендовано вживати при лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту: гастриту, коліту, виразок шлунку та дванадцятипалої кишки. Під дією бджолиного хліба мікрофлора та слизова кишківника відновлюється вже на 3-4 день вживання. Щоденна доза складає 2 ч. ложки в день (найкраще по 1 ч. ложці зранку натщесерце і перед сном).
У лікуванні післяінсультних станів вживання перги відновлює мозкове кровопостачання (при будь-яких формах інсультів, викликаних закупоркою судин чи їх розривом внаслідок крововиливу). Позитивні результати спостерігаються також при черепно-мозкових травмах. Зростає еластичність судин, відновлюється функціонування уражених мозкових центрів. Так, хворим в коматозному стані після інсультів пергу давали під язик невеликими порціями (по 1г) 4-5 разів в день. Під дією слини відбувається всмоктування поживних речовин через слизову ротової порожнини та запускається програма відновлення організму. З коми хворі виходили на другий день, через 3 дні починали сидіти, через тиждень ходити.

За допомогою перги значно підвищується ефективність лікування шкірних захворювань: екземи, псоріазу. Для цього щоденно слід вживати по 1 ч. ложці перги, паралельно обробляти уражені ділянки шкіри про полісною маззю.
Перга володіє легкою жовчогінною дією, стимулює діяльність печінки через посилення її кровопостачання, тому є ефективною при лікуванні гепатитів, цирозу, холециститу. Рекомендовано споживання перги по 1 ч. ложці 2 рази в день (зранку натщесерце та перед сном), з профілактичною метою – 1 ч. ложка 1 раз в день.
Найчастіше пергу застосовують для відновлення імунітету як у дітей, так і у дорослих, а також в якості профілактики інфекційних захворювань у осінньо-весняний період. Дітям слід вживати 1/3-1/2 ч. ложки, а дорослим 1 ч. ложку щоденно.
Людям похилого віку вживання перги допомагає відновити приплив сил, пам`ять, знизити втомлюваність та підняти загальний тонус організму та його омолодження (перга стимулює вироблення нових клітин в організмі).
Пергу не слід вживати при наявності алергії на продукти бджільництва та при вираженій формі діабету (при помірному діабеті вживання перги можливе під наглядом лікаря).