Наші продукти

Цікаві статті

Екстракт личинок великої воскової молі

   Велика воскова міль (вогнівка) - єдина на Землі істота, личинки якої здатні перетравлювати і засвоювати бджолиний віск. Крім воску личинки споживають пилок, пергу, воскові стільники, мед, прополіс, маточне молочко, хітин личинок і лялечок бджіл, саме тому вони володіють кумулятивною властивістю у відношенні біологічно активних продуктів бджільництва.

Цілющі властивості витяжки з личинок великої воскової молі були відомі в народній медицині ще з 17 століття. Наукові дослідження провів відомий вчений І.І. Мечников понад 100 років тому. Знаючи, що личинки здатні перетравлювати бджолиний віск, він запропонував теорію, що їх травні ферменти можуть руйнувати і оболонки туберкульозних бактерій. Подальші дослідження підтвердили стійкість молі до збудників туберкульозу, чуми, дифтерії й інших патогенних для людини мікроорганізмів (С.І. Метальников, І.С. Золотарьов).

З давніх часів екстракт воскової молі в медицині використовувався для попередження старіння організму (геропротектор), підвищення сексуальної активності і для лікуваннятуберкульозу. У нас ви можете купити воскову міль.

 Застосування

Фармакологічна та терапевтична дія екстракту личинок великої воскової молі досить широка. Препарат містить значне число вільних амінокислот (замінних і незамінних), насичених і ненасичених жирних кислот, моно- і дисахаридів, мікроелементи (дуже багато цинку і магнію). Екстракт личинок великої воскової молі має широкий спектр біологічної дії: кардіо-, імунопротекторну, протитуберкульозну – завдяки його високій антиоксидантній властивості.
Експериментальні дослідження показали, що екстракт виявляє кардіозахисну дію, посилюючи скорочення, підвищуючи стійкість міокарду до токсичної дії кардіотропних отрут (сердечний глікозид строфантин К).

Поєднання в препараті кислих пептидів, нулеозидів, амінокислот і факторів стимуляції росту впливає на підвищення витривалості і швидкості відновлення м’язів після важкої фізичної праці, сприяє росту і відновленню тканин, засвоєнню кальцію, підвищує енергозабезпечення організму, посилює синтез гемоглобіну, нормалізує згортання крові.  У зв’язку з цим екстракт личинок великої воскової молі рекомендовано особам, зайнятим важкою фізичною працею, Максимально стійкий ефект спостерігається при 2-3-тижневому вживанні препарату. У зв’язку з цим екстракт личинок великої воскової молі рекомендовано особам, зайнятим важкою фізичною працею, у період відновлення після травм і операцій.

Антимікробні пептиди, що входять до складу екстракту воскової молі, за силою своєї дії співвідносяться з антибіотиками і можуть бути використані для лікування бактеріальних і грибкових інфекцій.

Імуномоделююча дія виявляються в підвищенні концентрації лізоциму і секреторного імуноглобуліну А в секреті верхніх дихальних шляхів, нормалізації показників гуморального імунітету.

Екстракт личинок великої воскової молі використовують для профілактики та лікування імунодефіцитних, хронічних гнійно-септичних станів, запальних захворювань легенів, у тому числі туберкульозу, в складі комплексної терапії. Встановлена ефективність препарату при лікуванні гострих респіраторних інфекцій, бронхітів, пневмоній.
Застосування екстракту личинок великої воскової молі в комплексній терапії туберкульозу позитивно впливає на динаміку рентгенологічної картини в легенях, клінічної картини (послаблюється кашель, швидше минають симптоми інтоксикації), активує гомеопатичну функцію у хворих на туберкульоз легень. При цьому відсутні побічні ефекти і зменшується токсична дія туберкулостатиків та інших ліків (С.А. Мухортов, Є.А. Суботін, Л.І. Лук’янова).

При прийомі препарату хворими на стенокардію, мікардіосклероз, міокардит протягом 2 тижнів спостерігається відсутність больових нападів, зменшення або зникнення задишки, нормалізація показів електрокардіограм. При тривалому системному прийманні (1-1,5 років) курсами по 2-3 місяці попереджається рубцеве переродження міокарду, зникає аритмія, покращується внутрішньошлункова провідність.

В урології екстракт личинок великої воскової молі успішно застосовується при захворюваннях хронічним простатитом і еректильною дисфункцією, в післяопераційний період для стимуляції ранозаживлення, у жінок з уретральним синдромом.

В акушерстві і гінекології імуномоделююча дія препарату лежить в основі попередження спонтанних викиднів у вагітних жінок, обумовлених недостатньою імунною функцією плаценти. Позитивний вплив екстракту воскової молі на різні види обміну речовин проявляється у підвищенні рівня гемоглобіну і еритроцитів у вагітних з анемією (Ю.К. Гусак, В.Н. Морозов, А.К. Рачков, В.Г. Чікін).

Застосування екстракту личинок воскової молі дає позитивний клінічний ефект у клімактеричному періоді жінок – відновлюється працездатність, нормалізується психіка і сон, зникають крововиливи, відновлюється структура ендометрію. Таким чином, застосування препаратів личинок великої воскової молі є перспективним для комплексного лікування захворювань жіночої статевої системи.

Враховуючи наявність в екстракті воскової молі ферментів, здатних знімати набряк, нормалізуючи крововідтік в мікроциркулярному руслі, проникність стінок судин, зроблений висновок щодо ефективності зовнішнього використання препарату при захворюваннях і травмах опорно-рухового апарату (остеохондроз, артрити, артрози, невралгії, забиття, розтяги, трофічні виразки, післяопераційні шви). При зовнішньому застосуванні екстракт воскової молі має протизапальну, знеболювальну, ранозаживляючу та антисептичну дію. За літературними даними найкращі результати були досягнуті при використанні екстракту воскової молі з водним розчином димексиду (А.Г. Левченко, В.П. Веселовський, 2002 р.) – 5-10 мл екстракту личинок воскової молі змішати з 33% водним розчином димексиду (1 частина димексиду і 2 частини теплої кипяченої води). Обєм розчину (10-50 мл) повинен бути достатнім для прописування марлевої серветки, яку накладають на уражену ділянку, накривають поліетиленом і залишають на 1-2 години. Процедуру виконують щоденно. Курс лікування триває 5-10 днів. Протипоказання для використання димексиду: гепатит, цероз печінки, нефрози, нефрити, стенокардія, вагітність, глаукома, катаракта, виражений атеросклероз.

У педіатрії екстракт личинок великої воскової молі успішно використовується для лікування дітей з бронхо-легеневими захворюваннями. Для цього слід приймати препарат у дозі 1 крапля на кожен рік життя за 20 хв. до їжі 1 раз в день (в залежності від ступеня інтенсивності захворювання – 2-3 рази в день). З 14 років призначається доросле дозування. При цьому відбувається покращення загального стану, зникає бронхоспазм, відбувається нормалізація показників периферичної крові, підвищення осматичної резистентності еритроцитів.

У спортивній медицині: встановлено, що препарати екстракту великої воскової молі проявляють анаболічну дію, підвищують витривалість організму до фізичних навантажень, виводять спортсменів зі стану допінгового використання анаболічних стероїдів. В даний час триває накопичення експериментальних даних за результатами вивчення лікувальних властивостей і застосування екстракту личинок великої воскової молі в медицині.

Рекомендації по дозуванню препарату:

Відповідно до вказівок Інституту теоретичної і експериментальної біофізики РАН екстракт вживають у перші 25 днів з розрахунку 3 краплі (на воді) на 10 кг маси хворого один раз на добу перед сном. В залежності від інтенсивності захворювання кількість прийомів зазначеної дози може бути збільшено до 2 разів на добу. Потім прийом екстракту продовжується в розрахунку 1 крапля на 10 кг маси тіла. Максимально стійкий ефект препарату спостерігається в перші три тижні прийому. Загальний термін лікування не повинен перевищувати 3 місяці на рік.

При тяжких станах доза може бути збільшена до 5 крапель на 10 кг маси тіла. Перед вживанням екстракт слід збовтувати.
Протипоказанням до вживання екстракту личинок великої воскової молі є алергічна реакція на квітковий пилок.

Використано матеріали з книги О.В. Корбут «Продукти бджільництва для здоров’я людей».