Наші продукти

Цікаві статті

Прополіс

Прополіс - смолиста клейка речовина темно-зеленого кольору та гіркого смаку, яку бджоли збирають з бруньок різних рослин. Основу прополісу складають рослинні смоли (55%), віск (22%), ефірні масла (8-10%), квітковий пилок (5-11%), дубильні речовини (8%), а також великий набір мінеральних елементів, вітамінів та інших речовин. Біологічні властивості прополісу зумовлені унікальним комплексом хімічних сполук, які входять до його складу. У нас можна придбати настоянки прополісу 10% та 20%

 

Найбільш відомі такі властивості прополісу:

  • Антимікробна дія. Було встановлено, що прополіс проявляє не тільки бактеріостатичну, а й бактерицидну дію, яка спостерігається при його дії на мікобактерії туберкульозу, збудників сальмонельозу, тифу та бруцельозу. Механізм антимікробної дії прополісу зумовлений комплексом сполук, тому стійкі штами мікроорганізмів до нього практично не утворюються.
  • Тривале застосування прополісу не призводить до дисбактеріозу кишківника.
  • Прополіс має здатність підсилювати ефект антибіотиків.
  • Згубно діє на ряд видів типу найпростіших (трихомонади, токсоплазма), на деякі гриби (Candida, збудники тріхофітії, епідермофітії), на віруси (герпесу, грипу А, поліовірус, реовірус).
  • Імунокорегуюча дія прополісу позитивно виявляється через показники резистентності організму. Антиоксидантна дія виявляється у здатності гасити вільно радикальні процеси. Саме ці властивості є основою адаптогенного ефекту прополісу, що дозволяють його профілактичне застосування в стресових для організму станах (фізичному навантаженні, опроміненні, в похилому віці).
  • Місцева анестезуюча дія. В’яжуча дія прополісу полягає в утворенні плівки щільного альбуміну на поверхні тканин, який захищає від подразнення нервові закінчення, зменшує кровоточивість, ексудацію, гіперемію, больові відчуття. Рекомендовано при невеликих операціях в області носа і середнього вуха здійснювати анестезію електрофорезом діадинамічного струму і локально застосовувати 20-30%-ий спиртовий розчин прополісу. Повна анестезія настає через 8-10 хв. і триває 40-45 хв.
  • Регенераторна дія прополісу забезпечується наявними в ньому флавоноїдами, а також мікроелементами. Відомо, що цинк, марганець і мідь сприяють процесам росту і регенерації, стимулюють кровотворення. Препарати прополісу стимулюють епітелізацію ран, опікових поверхонь, прискорюють загоєння виразок шлунка і дванадцятипалої кишки. Відомі дані про те, що прополіс покращує формування кісткової мозолі після переломів кісток.
  • Антитоксична дія прополісу полягає у його дії на обмінні процеси мікроорганізмів і часткова нейтралізація їх токсинів.

Препарати прополісу використовують зовнішньо і внутрішньо. При введені всередину прополіс проявляє загальну дію на організм, а також місцеву на шлунково-кишковий тракт, а при зовнішньому застосуванні у формі мазі і розчину має місцевий вплив. Крім того, препарати прополісу застосовують у вигляді інгаляцій, а у деяких випадках – в свічках.

Спиртовий екстракт прополісу застосовується при мікротравмах і поверхневих пошкодженнях шкіри і слизових оболонок, отитах, фарингітах, тонзилітах, гайморитах, захворюваннях пародонта, для підвищення опірності організму, особливо при лікуванні захворювань, спричинених іонізуючим опроміненням, як антибактеріальний та імунокорегуючий засіб при лікуванні гострих кишкових інфекцій.

При поверхневих ураженнях шкіри (мікротравмах) на рану 1-3 рази на добу накладають тампон, змочений настоянкою прополісу.
Для лікування хронічних гнійних отитів, після ретельного очищення від гною, у вухо вводять тампон, змочений настоянкою прополісу, на 1-2 хв. 2-3 рази на добу або по 1-2 краплі у вухо 3-4 рази на добу.
При хронічному фарингіті та тонзиліті мигдалики змащують 1-2 рази на день протягом 8-15 днів. Крім того, захворювання на хронічний тонзиліт лікують інгаляцією водного розчину настоянки прополісу у співвідношенні 1:20. Курс лікуванні – дві інгаляції на добу протягом 7-10 днів.
При хронічному гаймориті проводять промивання порожнин 2 рази на добу протягом 14 днів настоянкою прополісу з ізотонічним розчином хлориду натрію у співвідношенні 1:10.
При захворюваннях пародонта настоянку прополісу вносять на турундах в пародонт альні пазухи на 5 хв. після глибокого куретажу. Для лікування ушкоджень слизової оболонки ротової порожнини настоянку прополісу (15 мл на 0,5 скл. теплої води) застосовують у вигляді полоскань 4-5 разів на добу протягом 3-4 днів.
Для зміцнення імунної системи і лікування захворювань, спричинених іонізуючим опроміненням, а також гострих кишкових інфекцій настоянку прополісу приймають по 35 крапель 2 рази на добу у вигляді водних розчинів (1:1) за 30 хв. до їжі. Разова доза всередину дітям становить 1-2 краплі на рік життя.
У проктології для лікування анальних тріщин і геморою використовують 10%-ву прополісну мазь і свічки з прополісом. Препарати з прополісом використовують і для лікування хворих після проктологічних операцій.
Застосування прополісу при захворюваннях верхніх дихальних шляхів і легень пов’язано з такими його властивостями, як антибактеріальна, місцево анестезуюча, протизапальна, регенераторна, імуномоделююча здатність потенціювати дію антибіотиків. Препарати прополісу застосовують всередину і у вигляді інгаляцій.
Для інгаляцій використовують 5%-вий спиртовий розчин у розведенні 1:3, 1:2, 1:1 у дистильованій воді. Застосовують також водно-спиртовий розчин, який отримують з 20%-вого спиртового розчину розведенням 1:5. Тривалість інгаляції – 10-15 хв., курс лікування – 5-20 процедур. При парових інгаляціях дія прополісу поєднується з впливом вологої пари. При цьому зменшується відчуття сухості, розріджується в’язкий слиз, покращується функція миготливого епітелію, полегшується виділення мокроти, припиняється кашель.
Для лікування затяжних і хронічних пневмоній доцільно використовувати препарати прополісу і всередину. Для цього застосовують його 20%-вий спиртовий розчин всередину у вигляді водно-спиртової або молочно-спиртової емульсії (безпосередньо перед вживанням розвести 20-40 крапель у теплій воді (молоці)) 3-4 рази на добу на 1-1,5 год .до їжі не менше двох тижнів. Найкращий результат при лікуванні бронхолегеневих захворювань дає поєднання антибіотиків з препаратами прополісу.
Прополіс може бути додатковим засобом в комплексному лікуванні хворих на туберкульоз легень. Його призначають в інгаляціях і внутрішньо у вигляді водно-спиртового розчину або 15%-го про полісного масла по 1 ч. ложці 3 рази на добу за 1 год. до приймання їжі, протягом 18-20 днів. Це сприяє послабленню кашлю, покращенню апетиту, зменшенню інтоксикації у хворих, сприяє розсмоктуванню інфільтратів.
При лікуванні виразкової хвороби шлунка, дванадцятипалої кишки, гострих і хронічних колітів призначають по 40-60 крапель 20%-вого спиртового розчину прополісу на 2/3 скл. теплої води 3 рази на добу за 1 год. перед вживанням їжі. Крім того, слід пам’ятати, що при лікуванні всіх захворювань шлунково-кишкового тракту препаратами прополісу слід дотримуватись відповідної дієти та режиму.
В отоларингології прополіс для лікування ринітів і запальних процесів у носоглотці можна використовувати так: закладати в ніс 10%-ву прополісну мазь (1-2 рази на добу); спиртовий екстракт прополісу змішати з 2 частинами соняшникової або оливкової олії, цією сумішшю змащувати ніс і носоглотку 1 раз на день протягом 10-15 днів; застосовувати туруни, просочені водним розчином або рідкою маззю прополісу 2 рази на день; інгаляції. При тонзилітах можна застосовувати полоскання горла водно-спиртовою емульсією (1 ст. ложка 10-20%-вого спиртового розчину прополісу на склянку теплої води) 2 рази на добу.
При отитах у зовнішній слуховий прохід закапують 5%-вий спиртовий розчин прополісу або вводять турунди, просочені 20-30%-вим спиртовим розчином або маззю прополісу. Лікування проводять 8-10 днів, а при хронічному процесі 2-3 тижні.
При ерозії шийки матки використовують тампони з 10%-вою прополісовою маззю, яка не має подразнювальної дії і стимулює епітелізацію вражених ділянок.
Препарати прополісу в дерматології застосовують для лікування екзем, нейродермітів, псоріазу, дерматомікозів, гнійничкових процесів, простого герпесу. Для лікування на уражену ділянку наносять 20%-ву прополісову мазь 1-2 рази на день або прополіс у вигляді тонких пластинок під лейкопластирну пов’язку.
Тонкі пластини прополісу використовуються також для видалення мозолів. Спочатку мозоль розпарюють, потім накладають пластинку прополісу під лейкопластир на 4-5 днів.
В літературі є дані про лікування випадіння волосся прополісом. Застосовують 30%-ву мазь або розчин спиртового екстракту прополісу у вигляді щоденних втирань в шкіру волосистої частини голови шляхом енергетичного масажу. Перші ознаки росту волосся з’являються через 2-3 тижні, а іноді через декілька місяців.
При шийному остеохондрозі на всю ніч в больові точки прикладати компреси: 1 ст. ложка меду, 1 ст. ложка рослинної олії, 1 ст. ложка 20%-вого спиртового екстракту прополісу. Суміш нанести на щільну тканину і прибинтувати. Зверху накласти поліетиленову плівку і ковдру.