Наші продукти

Цікаві статті

Забрус і дихальні шляхи

Забрус - це воскові кришечки, мед та верхні частинки стільників, зрізані перед відкачуванням меду. До складу воскових кришечок входить високоякісний віск, прополіс, квітковий пилок, секрет слинних залоз бджіл. Хімічний склад забрусу дуже багатий, різноманітний та непостійний (залежно від погодних умов, виду медоносних рослин); він обов`язково містить вітаміни А, С, Е та групи В, білки, макро- та мікроелементи, органічні кислоти, ефірні масла, різноманітні ферменти, смоли, жири, вуглеводи та ін. Тому забрус володіє антимікробними, протизапальними, анестезуючими та біостимулюючими властивостями. Його рекомендовано розжовувати при захворюваннях верхніх дихальних шляхів (фарингіт, ларингіт, бронхіт, риніт), придаткових пазух носа (синусит, гайморит), алергічному нежитю, ГРЗ, захворюваннях ротової порожнини, органів травлення, а також для зміцнення імунітету та профілактики карієсу.
При гаймориті та сильній нежиті забрус рекомендовано розжовувати по 1 ч. ложці протягом 15 хв щогодини впродовж 4-5 годин. Зазвичай, недуга минає за 2 дні. Щоб запобігти рецидивам, забрус слід жувати після цього не менше 1 разу в день потягом тижня.
У осінньо-зимовий період забрус корисно вживати з метою профілактики інфекційно-застудних захворювань, а також для підвищення імунітету. З цією метою слід жувати по 1 ч. ложці забрусу 2-3 рази в день протягом 5-10 хв. Разом з цим корисно з’їдати 2-3 ложки меду щодня.
При захворюваннях органів травлення внаслідок жування забрусу покращується секреторна та моторна функції шлунку, а також значно підвищується перистальтика кишківника.

Крім того, жування забрусу сприяє очищенню порожнини рота, укріпленню зубної емалі, ясен, очищенню зубів від нальоту та зубного каменю, що, у свою чергу, сприяє швидшому загоєнню виразок ротової порожнини, лікуванні пародонтозу (сприяє очищенню ясневих пазух від гною, укріпленню ясен).
Розжовану масу випльовують, проте незначне проковтування воску не лише нешкідливе, але й значною мірою корисне, особливо для органів травлення.
Протипоказом до вживання забрусу є лише алергія на бджолопродукти.